ingilizce
Resim

Haber Arşiv

 

 

 

TÜRK DIŞ TİCARET DÜNYASININ ACI KAYBI

Dış ticaret örgütüne yurt içi ve yurt dışında yıllarca hizmet eden ve en son Müsteşarlığına kadar yükselen Nejat EREN kardeşimiz hakkı rahmetine kavuşmuştur.

Acımız büyüktür. Değerli kardeşimize Allah'tan rahmet tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

 

 

ZOOM 4 EĞİTİM DUYURUSU

Zoom ile dördüncüsünü düzenlemeyi planladığımız Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Sertifika programı tüm Türkiye’de 15 Ağustos Cumartesi günü başlıyor. Ayrıntılı bilgi için 0312 235 65 10 Eğitim İçeriği ve Detaylar İçin: https://www.tdvsem.com/egitim/dis-ticaret-uzmanligi-egitim-programi-80-saat-zoom/401

ZOOM 3 EĞİTİM DUYURUSU

Zoom ile üçüncüsünü düzenlemeyi planladığımız Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Sertifika programı tüm Türkiye’de 27 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Ayrıntılı bilgi için 0312 235 65 10

 

 

 

YENİ DÖNEM ZOOM ile DIŞ TİCARET UZMANLIK EĞİTİM TARİHİ

İstanbul ve Ankara'da yüz yüze düzenlemiş olduğumuz Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programımız artık tüm Türkiye genelinde canlı ve interaktif olarak 25 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 10.00'da zoom aracılığı ile başlayacaktır.
Yapmanız gereken zoom programını indirmek ve kendi konforunuzda birbirinden tecrübeli eğitmenlerimizle Dış Ticareti öğrenmeye başlamak.
Katılım koşulları, eğitim ücretleri, ders programı içeriklerine www.tdvsem.com adresinden ve whatsapp iletişim hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 

DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMLARI HAKKINDA

27 Mart 2020 Cuma /ANKARA

Değerli Arkadaşlar;
Covid-19 Virüs salgını ve ilan edilen Pandemi nedeniyle, devam eden yüz yüze “Dış Ticaret Eğitim Programları” kapsamındaki eğitimlerimize, kamu otoritesinin almış olduğu karar doğrultusunda ara vermek zorunda kaldık.
Ancak verilen bu aranın ne kadar süre olduğu belli değildir. Sonuna yaklaştığımız eğitimimize uzaktan eğitim ile devam etmek arzusundayız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 30 Nisan 2020 tarihine kadar konulan örgün (yüz yüze) eğitim yasağı kalktığı takdirde, 30 Nisan’ı takip eden hafta sonundan başlamak üzere yüz yüze eğitimlerimize devam edilecektir.
Devam eden eğitimimizi tamamlamak üzere, hem bir örnek (demo), hem de bir deneme, hata ve eksiklerimizi sınama açısından, 28 Mart 2020 (Yarın) Saat 09:30’de “Zoom programı” desteği ile uzaktan eğitimimizi başlatmak istiyoruz.
Bizde kayıtlı e-postalarınıza ve WhatsApp grubuna yarın 09:00-09:15 arasında eğitime katılmanız için bir davet gönderilecektir. Gönderilen linke tıklamanız halinde eğitime (Zoom programına) katılmış olacaksınız.
Eğitim, örgün eğitimde olduğu gibi 45 dakika ders, 15 dakika ara olarak verilmesi öngörülmektedir.
Yarınki eğitime katılsın katılmasın tüm arkadaşlar, açılacak ilk örgün (yüz yüze) eğitime devam edebileceklerdir.
Yarın vereceğimiz eğitimin başarılı sonuçlanması halinde, diğer verilemeyen dersler de bu yöntemle uygulanıp eğitim tamamlanacak ve sertifikalarınız verilecektir.
Sizden beklentimiz; yukarıda bahsettiğimiz üzere kamera ve mikrofon özelliği olan bilgisayarınıza (PC/Lap Top) veya akıllı cep telefonunuza “Zoom Programı” indirmek ve yarın 09:15’te hazır olarak davetimizi kabul etmektir.
Yaşadığımız bu sıkıntılı süreci en kısa sürede atlatıp yüz yüze eğitime başlayabilmek temennisiyle sağlıklı günler diliyoruz.

 


 

 

ANKARA TİCARET ODASI YETKİLİLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

06 Mart 2020 Cuma / TDV İDARE MERKEZİ ANKARA

ATO yetkilileri Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Sayın Ali Rıza Koç, Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Çetin Çataloğlu ve Dış İlişkiler ve Dış Ticaret Müdürü Sayın Ferhat Akyüz’ün ziyaretinde dış ticaret ve özellikle ülkemiz ihracatının geliştirilmesi konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmuştur.

Bu ziyarette Büyük Önder Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıl dönümü münasebetiyle ATO tarafından bastırılan fotoğraf albümü başkanımız Sayın Ertuğrul Önen'e taktim edilmiştir.

 

 

 

DIŞTİCARETÇİLER BİR ARAYA GELDİ

28 Şubat 2020 Cuma / TDV İDARE MERKEZİ ANKARA

Ticaret Bakanlığı'nın dış ticaretle ilgili farklı kademelerinde görev yapmış olan eski mennsupları, Türk Dışticaret Vakfı'nın geleneksel "Kuru Fasülye-Pilav Günü"nde bir araya gelmiştir. Vakıfımız Başkanı Ertuğrul Önen'in ev sahipliğinde yapılan yemeğe değerli dışticaretçiler Nejat Eren, Demir Erman, Regent Zencirci, Ali Dalbay, Deger Berkol, Ali Yakal, Burhan Toprak, Beratiye Öncü ile Vakfımızdan Ömer Berki ve Mustafa Dik katılmışlardır.

 

 

İNGİLTERE İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ve ERNST AND YOUNG ZİYARETİ

7 Ocak 2020 Salı /ANKARA

İngiltere Başkonsolosluğu Refah Fonu Ticaret Programı Müdürü Sayın Ecem Toprakseven ile Ernst and Young Ankara Ofisi’nden Danışmanlık Hizmetleri yetkilileri Sayın Serhat Akmeşe, Sayın Kerem Kaçar ve Sayın Semra Ceylan Vakfımızı 7 Ocak 2020 Salı günü ziyaret etmişlerdir. Vakfımız yetkilileri Heyet’e Vakfın faaliyetleri ve özellikle verilen eğitimler hakkında bilgi vermişlerdir. Toplantıda ayrıca vakfımızın ülkemizdeki dış ticaret yüksek eğitimi konusundaki saptamaları ve değerlendirmeleri de paylaşılmıştır.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Ernst and Young Ankara Grubu’na, Vakfımızı ziyaretleri için samimi teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

 

HAYAT HOLDİNG'TE HİZMET İÇİ EĞİTİM

16 Aralık 2019 Pazartesi / İstanbul

Ülkemizin dış ticaretinde önemli ve saygın bir yere sahip olan HAYAT Holding’in İstanbul Merkez Binası’nda, Vakfımızın Ankara ve İstanbul gruplarından eğitmenleri tarafından geniş kapsamlı bir “Dış Ticaret Eğitimi” verilmeye başlanmıştır. Belli periyodlarla yapılacak eğitim 2020 yılının ilk aylarında sona erecektir.

Eğitimden beklenen faydaları sağlaması dileği ile HAYAT Holding camiasına sağlık, esenlik ve başarı dileklerimizi sunuyoruz.

 


ANKARA 104. DÖNEM DIŞ TİCARET UZMANLIĞI EĞİTİMİ SONA ERDİ / KAPANIŞ DERSİ

15 Aralık 2019 Pazar / Ankara
Vakfımızın düzenlediği Dış Ticaret Uzmanlığı Ankara 104. Dönem kapanış dersini 15 Aralık 2019 Pazar günü, 1961 yılında kurulan ve ülkemiz ihracatı için son derece değerli hizmetler veren, 2011 yılındaki kamu reformu kapsamında faaliyetlerine son verilen İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) eski Genel Sekreter Yrd. Sayın Beratiye Öncü vermiştir.

Değerli vaktini ayırarak kurs katılımcılarına mesleki bir ufuk turu yaptıran kıymetli meslekdaşımız Sayın Öncü’ye içtenlikle teşekkür ediyoruz.

 

 

 


ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ DEKANI SAYIN PROF.ORHAN ÇELİK İLE İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ

12 Aralık 2019 Perşembe / Ankara

Hazine’den sorumlu önceki Devlet Bakanı Sayın Ayfer Yılmaz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Orhan Çelik ve Özelleştirme İdaresi Eski Başkan Yardımcısı Sayın Demir Erman’ın katılımıyla 12 Aralık 2019 günü Vakfımız İdare Merkezi’nde yapılan toplantıda SBF-TDV işbirliği ile yapılabilecek, eğitim odaklı projeler görüşülmüştür. Görüşmeler yapıcı bir ortamda gerçekleşmiştir. Projelerin geliştirilerek uygulanabilir noktaya getirilmesi için çalışmaların ortaklaşa yürütülmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

 

 


TİCARET BAKANLIĞI'NIN ESNAF VE SANATKARLÂRIMIZIN İHRACATA YÖNLENDİRİLMESİ AÇILIŞ EĞİTİMİ ANTALYA'DA VAKFIMIZ TARAFINDAN YAPILDI

10-12 Aralık 2019 / Antalya

Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın geçtiğimiz aylarda kamuoyuna duyurduğu “2020-2024 Esnaf ve Sanatkârlar Strateji Eylem Planı” kapsamında yer alan ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü patronajında yapılan, TESK temsilcileri ile Esnaf ve Sanatkâr Odaları Genel Sekreterlerinin katıldığı (67 katılımcı) eğitim programı 10-12 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Eğitim, Vakfımızın üç eğitmeni tarafından verilmiştir.

Ticaret Bakanlığımıza, esnaf ve sanatkârlarımıza, ihracat yolunda üstün başarılar diliyoruz.

 

 

 


OSTİM YETKİLİLERİYLE İŞBİRLİĞİ OLANAKLARI GÖRÜŞÜLDÜ

10 Aralık 2019 Salı / Ankara

OSTİM OSB Başkanı Sayın Orhan Aydın, OSTİM Dış Ticaret Koordinatörü Sayın Dr. Meral Gündüz, OSTİM Teknik Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Başkanı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Begüm Şahin ve OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Hakan Ünsal’ın katılımıyla OSTİM OSB’de faaliyet gösteren firmaların daha etkin bir şekilde ihracata yönlendirilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan eğitim ağırlıklı proje tasarıları Vakfımızda 10 Aralık 2019 Salı günü müzakere edilmiştir. Projelerin olgunlaştırılarak hayata geçirilmesi için OSTİM-OSB ve TDV yetkilileri bir araya gelerek ayrıntıları görüşeceklerdir.

OSTİM-OSB ve OSTİM TÜ yetkililerine ihracatımızın geliştirilmesi yönünde yaptıkları çalışmalar ve gösterdikleri özverili gayret teşekkür ediyor, üstün başarılar diliyoruz.

 

 

 


TOSYÖV ZİYARETİMİZ

04 Aralık 2019 Çarşamba / Ankara

Vakfımız Başkanı Sayın Ertuğrul Önen ve diğer Vakıf yetkilileri TOSYÖV'ü (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı) ziyaret etmiş ve TOSYÖV Başkanı Sayın Nezih Kuleyin ile Genel Sekreteri Sayın Cevdet Baykal ile çeşitli konularda görüş alış verişinde bulunmuşlardır. Her iki Vakıf yetkilileri ortaklaşa proje geliştirme konusunda fikir birliğine varmışlardır.

TDV olarak TOSYÖV'e teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

 


ANKARA 103. DÖNEM DIŞ TİCARET UZMANLIĞI EĞİTİMİ SONA ERDİ / KAPANIŞ DERSİ

20 Ekim 2019 Pazar / Ankara

Vakfımızın düzenlediği Dış Ticaret Uzmanlığı Ankara 103. Dönem kapanış dersini 20 Ekim 2019 Pazar günü Eczacıbaşı Grubu’nun Ankara Temsilcisi Sayın Çağrı Köseyener vermiştir.

Değerli vaktini ayırarak kurs katılımcılarını mesleki deneyimleri konusunda aydınlatması nedeniyle kıymetli meslekdaşımız Sayın Köseyener’e içtenlikle teşekkür ediyoruz. 

 

İstanbul'da Dış Ticaret Uzmanlık eğitimimize katılan genç iş adamları Vakıf merkezimizi ziyaret ettiler.

 

DIŞ TİCARET MEVZUAT KİTABI -AĞUSTOS 2019

 

 

Milli Mücadelenin 100. Yılın Vakfımızda sevinç ve özlemle kutlandı.
Görüntüler İçin Tıklayınız. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için düzenlemiş olduğumuz Dış Ticaret Eğitimi 05-09 Kasım tarihleri arasında uygulanmış ve tamamlanmıştır.

 

dis-ticaret-sabel

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen "Dış Ticaret Eğitimleri" konulu konferandan görüntüler.

 

dis-ticaret-sabel

 

ABD Pazarına Giriş: Sürekli ve Sürdürülebilir Ticaret İmkanları Konferansından görüntüler.

 

dis-ticaret-sabel

 

 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrencileri ile Dış Ticaret Sohbetleri (16.10.2018)

 

dis-ticaret-sabel

 

dis-ticaret-sabel

Vakfımız, dış ticaretimizin duayen isimlerinden Sayın Tarık Celâl Güven’in “Kayserili Bir Ticaret Ataşesinin Anıları” başlıklı kitabını Mayıs 2018 itibariyle yayımlamıştır. Kitabın temin adresleri: Türk Dışticaret Vakfı (0312-235 65 10) ve İnsancıl Kitap (0530-643 30 81; 0530-643 30 84)

dis-ticaret-sabel

Vakfımız ile global gençlik organizasyonu “AIESEC”in Ankara Şubesi arasında, AIESEC Ankara tarafından 2018 içerisinde organize edilecek ‘’Dış Ticaret ve Gençlik Zirvesi’’nin stratejik ortaklığı konusunda, 4 Haziran 2018 günü Vakfımızın Ankara İdare Binası Kütüphanesi’nde’nda bir “İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır. Protokolü TDV adına Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Berki, AIESEC adına Ankara Şubesi Başkanı Atakan Timurcioğlu imzalamışlardır.

dis-ticaret-sabel

ASELSAN çalışanları için düzenlemiş olduğumuz Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Programı devam ediyor.

dis-ticaret-sabel

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğrencileri ile Dış Ticaret Sohbetleri

dis-ticaret-sabel

Kadınlar gününe özel "Sosyal Medyada Girişimcilik ve  E-Ticaret" konferansından görüntüler.

dis-ticaret-sabel

 

DIŞ TİCARET MEVZUATI - YENİ

“Dış Ticaret Mevzuatı” kitabımızın güncelleştirilmiş ve genişletilmiş 7. Baskısı (Eylül 2018) yayınlanmıştır.
Kitabımızın genel yapısı ve içeriği hakkındaki bilgiler için tıklayınız.

 

Mustafa Kemal Atatürk, 09 EKİM 1937 Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası Açılışında

dis-ticaret-sabel

Ticarette çok kazanmak değildoğru ve temiz kazanmak ilkesi geçerlidir. (Cumhuriyet Gazetesi 25 Temmuz 1931)


dis-ticaret-sabel

 

T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü’nün, çeşitli seviyelerde görev yapan 25 çalışanı için düzenlemiş olduğumuz 80 saatlik “Dış Ticaret Uzmanlığı ve SABEL Akademie Eğitim Programı” 27 Kasım 2017 günü itibariyle tamamlanmış ve katılımcılara sertifikaları verilmiştir.


dis-ticaret-sabel

 

TURKCELL-TURKTELL Vakfımızın Dış Ticaret Uzaktan Eğitimini müşterilerinin kullanımına açıyor.

Eğitim programı, yapılan protokol çerçevesinde TURKCELL Akademi tarafından belirlenecek şartlar dahilinde yürütülecek.

 

Avusturya’nın Ankara Ticaret Müşavirinin Vakfımızı Ziyareti

 

 

TDV-SABEL Schule ile "İşbirliği Anlaşması"

dis-ticaret-sabel

TDV - Hayat Holding Eğitimi

dis-ticaret-sabel

 

TDV - DHL Eğitimi

dis-ticaret-sabel

 

TDV-Brezilya Konsolosluğu Eğitimi

dis-ticaret-sabel

 

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi

dis-ticaret-egitimi

Ankara ve İstanbul'da düzenlemekte olduğumuz dış ticaret uzmanlık eğitimi sertifika programları hakkında detaylı bilgi için üsteki görsele tıklamanız yeterlidir.

 

Türk Dışticaret Vakfı’ndan merhum meslektaşlara vefa

dis-ticaret-sabel

 

TDV – ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

dis-ticaret-sabel

 

 

TDV - SABEL SCHULE (Münih) İŞBİRLİĞİ

dis-ticaret-sabel