ingilizce
Resim

TDV - SABEL SCHULE (Münih) İŞBİRLİĞİ

Almanya’nın 120 yıllık eğitim kuruluşu SABEL SCHULE’nin üst düzey yetkilileri, yaklaşık bir yıldır sürdürülen eğitim işbirliği projeleri çerçevesinde temasta bulunmak üzere 13 Mayıs 2014 tarihinde Ankara’da Vakfımız merkezini ziyaret etmişlerdir.

Başkanımız Sayın Ertuğrul Önen ve Vakfımız yetkilileri, SABEL SCHULE Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tim Pfaelzer ile Genel Müdürü Sayın Michael Gruber ile, işbirliği konusunda verimli ve yapıcı görüşmeler gerçekleştirmişlerdir.

Ortak eğitim konsepti olgunlaşmakta olup, karşılıklı projeler 2014 Eylül ayı içinde uygulamaya konulması öngörülmektedir.

 

Milliyet Gazetesi Haberi:

Almanya’nın devlet okulları dışında en tanınmış özel okulu Sabel’in Yönetim Kurulu Başkanı Tim-P Pfaelzer ve Okul Müdürü Michael Gruber, Türkiye’nin Münih Ticaret Ateşesi Dr. Mehmet Cevdet Baykal, Türk Dışticaret Vakfı Başkanı Ertuğrul Önen, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Berki ve Genel Sekreter Mustafa Dik ile birlikte Trilye’de akşam yemeğinde buluştular.
110 yıllık okulun, Almanya’nın devlet okulları dışında 2500 öğrenci kapasitesinde ilk, orta, lise, meslek lisesi ve üniversitesi bulunuyor. Eğitim konusunda oldukça iddialı olan Alman yöneticiler Münih’te yaşamalarına rağmen balık ve deniz ürünlerine oldukça meraklılar. Çok keyif aldıkları geceden mutlu bir şekilde ayrılırken en kısa zamanda tekrar geleceklerini söylediler.