TDV,tdv,dış ticaret eğitimi,dış ticaret,dış ticaret kursu,e-dış ticaret,e-dış ticaret eğitimi,e-dış ticaret kursu,Uzaktan dış ticaret eğitim
         ingilizce
Resim

Denetim Kurulu

Yakup_ARIKAN

 

Yakup ARIKAN - Denetim Kurulu Üyesi

İlkokul eğitimini Türkiye’de; orta ve lise eğitimini Almanya’nın Aachen kentinde almıştır. 1984 yılında Düsseldorf Üniversitesi'nden “Telekomünikasyon ve Haberleşme Yüksek Mühendisi” unvanıyla mezun olmuştur. Aynı yıl, İstanbul’da, tekstil sektöründe ticaret yaşamına başlayan BEYTEKS AŞ’nin kurucu ortakları arasında yer almış, ayrıca merkezi Aachen’daki AYTEX GmbH’nın kurucu ortağı olmuş ve bu firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.Takip eden yıllarda kurulan BEYKO AŞ, ALTEKS AŞ, BEYBO AŞ, BEYTUR AŞ, Sirene Club Hotel.Belek, BEYMODA GmbH, BEY Group`un kurucuları arasında yer almış, Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bu firmalar içinde iplikten başlayarak nihai konfeksiyon ürününe kadar üretim faaliyetlerinde bulunmuş; boya baskı sanayi için hizmet vermiş; turizm ve enerji sektöründe çalışmalar yapmıştır.Merkezi Almanya’da olan Türk ve Alman Tekstilciler Birliği (TÜDET); Avrupa Türk İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ATİAD); Türk Dışticaret Vakfı ve Dünya Türk İşadamları Vakfı’nın kurucuları ve Yönetim Kurulu ile Mütevelli Heyet üyeleri arasında yer almış; BEYSPOR eV Aachen Futbol Kulübü’nü kurmuş ve Başkanlığını yapmış; EUROTÜRK eV Aachen Türk Alman Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş; ARIKAN Eğitim ve Sağlık Vakfı’nı kurmuş, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır. Bu görevlerini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ercüment_turktan

Dr.Ercüment TÜRKTAN-Denetim Kurulu Üyesi

 

1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı Üniversite’de verdiği tezler sonucunda 1975 yılında Yüksek Mühendis, 1982 yılında Doktor unvanlarını almıştır. 1975-82 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 1988 yılına kadar özel sektörde hizmet vermiş, bu kapsamda A.B.D.’de proje bir yıl liderliği görevi üstlenmiştir. 1988-1993 yılları arasında sırasıyla TESTAŞ A.Ş.’de Tesisler Daire Başkanı; TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanı; Genel Müdür Yardımcısı; Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili; Türkiye Elektrik Kurumu,Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Nisan 1995 – Ocak 1996 tarihleri arasında Türk Telekom A.Ş. Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 1993 –1996 arasında Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlenmiştir; Müsteşar Vekilliğini yürütmüştür. Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve Başbakan Müşavirliği görevlerini takiben 1997 yılında emekliye ayrılmıştır. Özelleştirme ve yatırım danışmanlığı yapmıştır.Özel sektörde yöneticilik görevleri yapmıştır.Evli ve bir çocuk babasıdır.